| Product | Food Grade 0.07mm 0.13mm 0.15mm 410 430 Standard Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 304 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Product | 0.7mm 1mm 304 316 410 Stainless Steel Wire Piano Music Spring Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 304 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Product | 316 316L 304 304L 310S Stainless Steel Bright Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 303,304,304L,316,316L,321,410,416,420,430,1.4301, 1.4306, 1.4845, 1.4401, Etc |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Product | 410 Stainless Steel Wire Food Grade 0.07mm 0.13mm 0.15mm 0.7mm |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 304 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Product | 201 304 304L 316 316L Stainless Steel Wire Hydrogen Steel Wire Rod Custom |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN ASTM A 313, EN 10270-3, JIS G4314, BS 2056 & DIN 17224 |
| Grade | 304 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Product | 304 304L 316 316L 321 310S 410 420 430 Cold Drawn Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | 304 316 316L Cold Drawn Stainless Steel Spring Wire Flexible Steel Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | SUS 301 201 304 316 316L 410 420 430 Stainless Steel Wire For Making Rope Pulley |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | Stainless Steel Wire Rod 201 304 304L 316 316L 410 420 430 |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | High Quality 201 410 304 Stainless Steel Wire Factory Direct Sale |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |