| Product | Best Quality 304L 304 Stainless Steel Coil/sheet/plate |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | Quality ASTM 316 Stainless Steel Strip AISI 304 310 316 BA Stainless Steel Strips |
|---|---|
| Grade | 201 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | High Quality Cold Hot Rolled SUS 301 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS ASTM A240 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K HL 2D 1D |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | 301 304 304L 316 316L 321 430 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS ASTM A240 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K HL 2D 1D |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Processing | Cold Rolled, Hot Rolled |
|---|---|
| Edge | Slit Edge, Mill Edge |
| Thickness | 0.02-16mm |
| Standard | ASTM, AISI, JIS, DIN, EN |
| Package | Standard Export Seaworthy Package |
| Product Name | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM A312 A213 A249 |
| Surface | Mill Finish, Polished |
| Thickness | 3mm ~ 60mm |
| OD | 6mm ~ 4800mm |
| Product | 304 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM A240/A240M |
| Grade | 304 304L 316 316L 310 201 |
| Delivery | Cold Rolled |
| Surface | 2B, BA, HL, No.4, Mirror |
| Product | 2b Finish 301 304 310S Stainless Steel Coil With Half Hard State |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS ASTM A240 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K HL 2D 1D |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | Aisi 316L 2b Stainless Steel Sheet Plate 316 304 201 |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 200series,300series,400series .etc |
| Delivery | Cold Rolled |
| Surface | 2B, BA, No.4, HL, Mirror |
| Product | 316L Stainless Steel Seamless Pipe Stainless Steel Seamless Tubing Supplier |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 347 309S 304 304L 316 316L 316Ti 321 310S 410 430 2205 2507 904L |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |