| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Standard | AiSi |
| Width | 20-600MM |
| Length | Customer's Requirement |
| Technique | Cold Rolled, Cold Rolled, Cold Drawn, Hot Rolled, |
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Steel Grade | 310S, 301, 410, 316Ti, 316L, 316, 441, 420J1, 321, 443, 347, 430, 309S, 304, 409L, 420J2, 304L, 904L, 444, 317L, 304J1 |
| Surface Finish | 2B |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Tolerance | ±1% |
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Standard | AiSi |
| Width | 5-600MM |
| Length | Customer's Requirement |
| Technique | Cold Rolled |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Standard | JIS, ASTM A240/A240M-18 Or A666 Or Request |
| Width | 1219mm / 1500mm |
| Certificate | Ce, BIS, JIS, ISO9001 |
| Grade | 300 Series |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Standard | ASTM, ASTM A240/A240M-18 Or A666 Or Request |
| Width | 1219mm / 1500mm |
| Certificate | Ce, BIS, KS, JIS, GS, ISO9001 |
| Grade | 300 Series |
| Tensilestrength | 520 - 750 MPa |
|---|---|
| Edge | Mill / Slit Edge |
| Steel Grade | 201 202 301 304 304L 316 316L 321 317L 347H 2205 2507 254SMO |
| In Stock | Yes |
| Quality Grade | The Real Thing |
| Tensilestrength | 520 - 750 MPa |
|---|---|
| Edge | Mill / Slit Edge |
| Origin | Shandong, China |
| Thickness | 0.02mm - 3.0mm |
| Price Terms | FOB/ CIF/ EX-WORK |
| Thickness | 0.02mm - 3.0mm |
|---|---|
| Price Terms | FOB/ CIF/ EX-WORK |
| Quality Grade | The Real Thing |
| Tensilestrength | 520 - 750 MPa |
| Tolerance | 0.1mm |
| City Of Warehouse | Wuxi, Jiangsu Province |
|---|---|
| Grade | 304 201 202 301 304 304L 316 316L 321 310S 2205 2507 |
| Custom Made | Yes |
| Coil Id | 10mm Or2500mm |
| Tensilestrength | 520-750 MPa |
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Steel Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B/2D/BA/NO.1 |
| Thickness | 0.6mm |
| Tolerance | ±1% |