| Product | SS 304 Square Pipe Price / Square Pipe Tube |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled 180G,320G,400G Satin/Hairline, 500G,600G Mirror Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | 904 L N08904 1.4539 Super Duplex Stainless Steel Tube Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM JIS EN GB |
| Grade | 904 L N08904 1.4539 |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | 316 316L 347 Stainless Steel Industrial Welded Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled 180G,320G,400G Satin/Hairline, 500G,600G Mirror Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Standard | JIS, ASTM A269/A312/A213/A249/A554 |
|---|---|
| Type | Welded |
| Steel Grade | 300 Series, 301, 310S, 410, 316Ti, 316L, 316, 420J1, 321, 410S, 347, 430, 309S, 304, 420J2, 304L, 904L, 304J1, 317L |
| Application | Water Pipeline System, Construction |
| Welding Line Type | ERW |
| Shape | Round.square.Rectangle |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Type | Weld Seamless |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Section Shape | Round |
|---|---|
| Max Length | 18m |
| Invoicing | By Actual Weight |
| Material | Stainless Steel |
| Inspection | The Third Party Is Acceptable |
| Steel Grade | 300 Series |
|---|---|
| Type | Welded |
| Welding Line | ERW |
| Material | 200 Series/300 Series/400series |
| Grade | 200/300/400/900series |
| Steel Grade | 300 Series |
|---|---|
| Type | Welded |
| Welding Line | ERW |
| Material | 200 Series/300 Series/400series |
| Grade | 200/300/400/900series |
| Steel Grade | 300 Series |
|---|---|
| Type | Welded |
| Outer Diameter | 6mm-630mm |
| Welding Line | ERW |
| Thickness | 1mm-40mm |
| Steel Grade | 300 Series |
|---|---|
| Type | Welded |
| Welding Line Type | ERW |
| Material | 200 Series/300 Series/400series |
| Grade | 200/300/400/900series |