| Type | Welded, Seamless |
|---|---|
| Product | Stainless Steel Pipe (316L 304L 316ln 310S 316ti 347H 310moln 1.4835 1.4845 1.4404 1.4301 1.4571) |
| Grade | 304 304L 316 316L 321 310S 2205 |
| Surface | Pickled Or Bright |
| Shape | Round Or Square |
| Type | Welded, Seamless |
|---|---|
| Product | Stainless Steel Pipe (316L 304L 316ln 310S 316ti 347H 310moln 1.4835 1.4845 1.4404 1.4301 1.4571) |
| Grade | 304 304L 316 316L 321 310S 2205 |
| Surface | Pickled Or Bright |
| Shape | Round Or Square |
| Product | ASTM A312 SS 304 Pipe Mill 180 HL Finish 6 Meter Length For Machinery Decoration |
|---|---|
| Standard | ASTM A312 |
| Grade | 304 |
| Surface | Mill Finish, 180 HL Finish And 320 No.4 Polished |
| C | Max 0.08% |
| Product | 304 304L Stainless Steel Coil Tube Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM A312, ASTM A213, ASTM A249, ASTM A554 |
| Grade | 201 304 304L 316 316L 321 310S 430 2205 |
| Surface | Mill Or Bright |
| Technique | Cold Drawn Hot Roll |
| Type | Welded, Seamless |
|---|---|
| Product | Wholesale 19mm 25mm 32mm 114mm 201 202 304 Stainless Steel Pipe |
| Grade | 201 304 304L 316 316L 321 310S 430 2205 |
| Surface | Mill Or Bright |
| Shape | Round Square Pipe |
| Product | 201 202 304 Factory Direct Sell Sus304L Seamless Stainless Steel Tube Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 309S 304 304L 316 316L 321 310S 2205 2507 904L |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Manufacture Technology | Cold Drawn/Cold Rolled |
|---|---|
| Temperature Resistance | Up To 870°C (depending On Grade) |
| Products | Stainless Steel Pipe |
| Visit Our Factory | Welcome |
| Surface | Black, Bright, Polished |
| Temperature Resistance | Up To 870°C (depending On Grade) |
|---|---|
| Surface | Black, Bright, Polished |
| Tensile Strength | 515 MPa (typical For 304 Grade) |
| Products | Stainless Steel Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Temperature Resistance | Up To 870°C (depending On Grade) |
|---|---|
| Visit Our Factory | Welcome |
| Surface | Black, Bright, Polished |
| Length | 6 Meters, 12 Meters, Or Customized |
| Material | Stainless Steel |
| Product | ASTM A269 A312 A213 316L Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |