| Product | 201 202 304 316 2B BA Mirror Finish Sheet Metal Stainless Steel Sheet Coils |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | 2B BK HL BA NO.1 NO.4 304,304L,316L Stainless Steel Coil Made In China |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | High Quality Cold Hot Rolled 2B BK HL BA NO.1 NO.4 304,304L,316L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 201 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | High Quality Low Price Hot Cold Rolled SUS 304 304L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| In Stock | Yes |
|---|---|
| Tolerance | 0.1mm |
| Heattreatment | Annealed, Hardened |
| Surfacefinish | 2B, BA, No.1, No.4, Mirror |
| Thickness | 0.02mm - 3.0mm |
| Tensilestrength | 520 - 750 MPa |
|---|---|
| Edge | Mill / Slit Edge |
| Origin | Shandong, China |
| Thickness | 0.02mm - 3.0mm |
| Price Terms | FOB/ CIF/ EX-WORK |
| Thickness | 0.02mm - 3.0mm |
|---|---|
| Price Terms | FOB/ CIF/ EX-WORK |
| Quality Grade | The Real Thing |
| Tensilestrength | 520 - 750 MPa |
| Tolerance | 0.1mm |
| Tensilestrength | 520 - 750 MPa |
|---|---|
| Edge | Mill / Slit Edge |
| Steel Grade | 201 202 301 304 304L 316 316L 321 317L 347H 2205 2507 254SMO |
| In Stock | Yes |
| Quality Grade | The Real Thing |
| Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Thick | 0.02-3mm |
| In Stock | Yes |
| Price Term | FOB, CFR, CIF |
| Surfacefinish | 2B, BA, No.1, No.4, Mirror |
| Payment Term | T/T, L/C |
|---|---|
| Edge | Slit Edge, Mill Edge |
| Package | Standard Export Seaworthy Package |
| Processing | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Surface | 2B, BA, HL, NO.1, NO.4, 8K |