| Material | Hastelloy C-276 N10276 2.4819 C22 N06022 2.4819 B N10001 C276 C C2000 C4 B3 B2 X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Tolerance | 0.1mm |
|---|---|
| Edge | Mill / Slit Edge |
| Quality Grade | The Real Thing |
| Thick | 0.02-3mm |
| Shape | Flat.sheet |
| Product | Stainless Steel Plate 304 304L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | Stainless Steel Plate 304 304L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| C | Max 0.08% |
| Cr | 18%-20% |
| Ni | 8%-10% |
| Product | High Quality Polished 2B BA NO.1 201 304 301 321 316 Stainless Steel Coil Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Meltingpoint | 1425 - 1540 °C |
|---|---|
| Thickness | 3~200mm |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
| Dimensions | Customzied |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Carboncontent | 0.05% - 2.0% |
|---|---|
| Surface | Bright,black |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Materialtype | Alloy Steel |
| Dimensions | Customzied |
|---|---|
| Materialtype | Alloy Steel |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
| Specification | BV, SGS |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
|---|---|
| Weldability | Moderate |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
|---|---|
| Specification | BV, SGS |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
| Yieldstrength | 350 - 1000 MPa |
| Thickness | 3~200mm |