| Material | Inconel 713 600 601 617 625 718 Nickel-Based Alloy Steel Bar Wire Plate Coil Pipe |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Hastelloy B2 N10665 2.4617 C276 C C2000 C22 C4 B X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
|---|---|
| Yieldstrength | 350 - 1000 MPa |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Specification | BV, SGS |
| Surface | Bright,black |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
|---|---|
| Specification | BV, SGS |
| Surface | Bright,black |
| Thickness | 3~200mm |
| Grade | Inconel 600 601 625 800 800ht 800H 901 925 926 718 |
| Product | ASTM A240 347/347H Stainless Steel Sheet Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Surface Finish | 2B/BA/HAIRLINE/8K/NO.4/etched/satin |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Product | Stainless Steel Plate 310S |
|---|---|
| Standard | JIS G 4304: 2012 |
| Grade | SUS310,SUS310S,SUS316,SUS316L, SUS316Ti, SUS321,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Plate 304 304L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 200 Series,300 Series,400 Series 600 Series |
| Cr | 18%-20% |
| Ni | 8%-10% |
| Product | Stainless Steel Plate 304 304L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Surface Finish | 2B/BA/HAIRLINE/8K/NO.4/etched/satin |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Product | Aisi 316l 2b Hot Rolled Stainless Steel Plate 201 304 304l 316 |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | Hot Rolled Stainless Steel Plate Cold Rolled 304 304L 430 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |