| Product | Aisi 316l 2b Hot Rolled Stainless Steel Plate 201 304 304l 316 |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | Hot Rolled Stainless Steel Plate Cold Rolled 304 304L 430 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | 304 310s 316L 321 Stainless Steel Plate Cold Rolled And Hot Rolled |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Surface Finish | 2B/BA/HAIRLINE/8K/NO.4/etched/satin |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Surface | 2B/ BA/ No.1/ No.4/ 8K/ HL/ Mirror |
|---|---|
| Width | 500-3000mm |
| Price Term | FOB/CIF/CFR/EXW |
| Package | Standard Export Package |
| Shape | Plate Sheet |
| Material | Invar36 K93600 1.3912 Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Product | ERNiCrMo-3 Mig Welding Wire Welding INCONEL ALLOY 625 800 |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | ERNiCrMo-3,ERNiCrMo-4,ERNiCrMo-13,ERNiCrFe-3,ERNiCrFe-7,ERNiCr-3,ERNiCr-7,ERNiCu-7,ERNi-1, ER70S-6. |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Material | Nickel / Nickel Alloy |
| Product | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard | ASTM A564 |
| Material | 630 17-4ph |
| Surface | Pickled,Black,Bright,Polishing,Blasting,etc |
| Type | Round,square,hexagonal,flat,angle |
| Product | 201 304 316L Stainless Steel Wire For Sale |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 201,202,301,303,304,304L,305,316,316L,321,410,416,420,430,1.4301, 1.4306, 1.4845, 1.4401, 1.4371, 1.4597,1.4541, Etc |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Steel Grade | 201 202 301 304 304L 316 316L 321 317L 347H 2205 2507 254SMO |
|---|---|
| Productname | Stainless Steel Strip |
| Tolerance | 0.1mm |
| Heattreatment | Annealed, Hardened |
| Surfacefinish | 2B, BA, No.1, No.4, Mirror |
| Ni Content | 8-12% |
|---|---|
| Diameters | 1.0~530mm |
| Delivery Condition | Annealed |
| Free Machining | Stainless Steel Bar |
| Ferritic Grade | 304 201 304L 321 310S 347H 316 316L 2205 2507 904L |