| Product | Stainless Steel Plate 304 304L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | 0.4mm 0.5mm AISI 1.4301 Astm A240 Tp 316l 304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS DIN ASTM GB |
| Grade | SUS304,SUS316L, SUS316Ti, SUS321,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Plate 304L |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 / A240M-14 |
| Grade | 304,304L,316, 316L, 316Ti, 321, 310S,etc. |
| Surface | No.1, Pickled, Sand Blast, HL. |
| C | Max 0.03% |
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Standard | JIS, ASTM A240 A666 |
| Length | As Request |
| Thickness | 0.1-200mm |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Product | S31254 F44 1.4547 254SMo Super Duplex Stainless Steel Plate Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM JIS EN GB |
| Grade | S31254 F44 1.4547 254SMo |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Plate 316Ti |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 / A240M - 14 |
| Grade | 316Ti, 316, 316L, 321, 310S,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS G 4304 G4305 - 2012 |
| Grade | SUS321,SUS316L, SUS316Ti, SUS310S,etc. |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Thickness | 3~200mm |
| Product | Stainless Steel Plate 1.4307 |
|---|---|
| Standard | EN 10088-2: 2014 |
| Grade | 1.4301, 1.4307, 1.4401, 1.4404, Etc |
| Surface | No.1, Pickled, Sand Blast, HL. |
| C | Max 0.03% |
| Product | Aisi 316L 2b Stainless Steel Sheet Plate 316 304 201 |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 200series,300series,400series .etc |
| Delivery | Cold Rolled |
| Surface | 2B, BA, No.4, HL, Mirror |