| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 JIS G4304 |
| Grade | 309S, 316L, 2205, 316Ti, 321, 310S,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Grade 420 Stainless Steel Coil Strip |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 410 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Material | TISCO JISCO BAOSTEEL |
| Product | Hot Rolled ASTM A240 201 202 304 316 321 1- 6mm Stainless Steel Sheet Plate Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | JIS G4304: 2012 ASTM A240 |
| Grade | SUS304L,SUS316, SUS316Ti, SUS321,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Grade | 200 Series |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-6000mm |
| Thickness | 0.3-3mm |
| Width | 600-1550mm |
| Grade | 200 Series,300 Series,400 Series 600 Series |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-6000mm |
| Thickness | 0.03-3mm |
| Width | 600-1550mm |
| Grade | 200 Series,300 Series,400 Series 600 Series |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-6000mm |
| Thickness | 0.03-3mm |
| Width | 600-1550mm |
| Grade | 200 Series,300 Series,400 Series 600 Series |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Length | 300-6000mm |
| Thickness | 0.3-3mm |
| Width | 600-1550mm |
| Grade | 301 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-2000mm |
| Thickness | 0.15-3mm |
| Width | 1.5-1219mm |
| Product | Best Quality 304L 304 Stainless Steel Coil/sheet/plate |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | Cold Rolled Mild Steel Coils Mild Carbon Steel Plate Iron Steel Sheet Price |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, JIS |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Thickness | 0.3-3mm |
| Width | 50-1500mm |