| Product | Width 1500mm Stainless Steel Coil 304 316L 310S And Width 1800mm 2m |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 304 316L 310S |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Material | TISCO JISCO BAOSTEEL |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Standard | JIS, ASTM A240 A666 |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Certificate | API , Ce, BIS, JIS, ISO9001 |
| Grade | 300 Series |
| Product | 2b Finish 301 304 310S Stainless Steel Coil With Half Hard State |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS ASTM A240 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K HL 2D 1D |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | Cold Rolled TP304 Stainless Steel Coil Ss316 2b Surface Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 304 304L 321 316 316L 310S 2205 2507 201 301 |
| Surface | 2B/BA/HAIRLINE/8K/NO.4/etched/satin |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | High Quality Cold Hot Rolled SUS 301 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS ASTM A240 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K HL 2D 1D |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | 301 304 304L 316 316L 321 430 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS ASTM A240 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K HL 2D 1D |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | Cold Roll 316 201 430 304 Stainless Stee Type 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | Cold Hot Rolled 4X8 1220X2440 304 310S 904L Stainless Steel Coil For Machine |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | High Quality Cold Hot Rolled 304 304L 316L Stainless Steel Coil Made In China |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | High Quality Factory Price Hot Selling 300series Inox 304L Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |