| Surface Finish | 2B,BA,HL,BK,NO.1,NO.4,8k,etc |
|---|---|
| Tolerance | ±3% |
| Grade | 300 Series |
| Steel Grade | 301L, 301, 304N, 310S, 410 |
| Width | 2-600mm |
| Product | 2B BA Finish Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 A666 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Material | TISCO JISCO BAOSTEEL |
| Product | Mill Certificate Duplex 2B 2205 2507 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN |
| Grade | 310S 2205 2507 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Material | TISCO JISCO BAOSTEEL |
| Product | SUS310 TP310S Stainless Steel Coil Low Price With High Quality For Industry |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Material | TISCO JISCO BAOSTEEL |
| Product | High Quality Low Price Hot Cold Rolled SUS 309S 310S Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 304 304L 316 316L 321 309S 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Material | TISCO JISCO BAOSTEEL |
| Product | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 304 304L |
| Surface | 2B Finish |
| C | Max 0.08% |
| Product | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | 2B Finish |
| C | Max 0.15% |
| Product | High Quality BAOSTEEL Stainless Steel Coil 301 304 304L 316 316L |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | 2B Finish |
| C | Max 0.15% |
| Product | High Quality Customized 304 Stainless Steel Coil 2B BA SB HL 8K NO.1 NO.4 Polished |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 201 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | High Quality Customized 316 316L Stainless Steel Coil 2B BA SB HL 8K NO.1 NO.4 Polished |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Grade | 201 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |