| Product | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Standard | AISI ASTM DIN GB JIS |
| Grade | 316 316L 310 310S 321 410 420 430 904L Etc |
| Surface | 2B BA |
| Brand Name | Haosteel |
| Product | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Standard | AISI ASTM DIN GB JIS |
| Grade | 201 202 301 304 304L 316 316L 310 310S 321 409 410 420 430 904L Etc |
| Surface | 2B BA |
| Brand Name | Haosteel |
| Product | Quality ASTM 316 Stainless Steel Strip AISI 304 310 316 BA Stainless Steel Strips |
|---|---|
| Grade | 201 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | SS 2205 1mm 5mm Thick Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN |
| Grade | 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 2205 2507 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Raw Material | TISCO JISCO BAOSTEEL |
| Steel Grade | 201 202 301 304 304L 316 316L 321 317L 347H 2205 2507 254SMO |
|---|---|
| Productname | Stainless Steel Strip |
| Tolerance | 0.1mm |
| Heattreatment | Annealed, Hardened |
| Surfacefinish | 2B, BA, No.1, No.4, Mirror |
| Product | AISI 301 1.4310 Stainless Steel Strip With Excellent Quality |
|---|---|
| Grade | 301 201 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM A167 A666 |
| Certiificate | ISO9001 |
|---|---|
| Tensilestrength | 520-750 MPa |
| Customization | Acceptable |
| Grade | 304 201 202 301 304 304L 316 316L 321 310S 2205 2507 |
| Custom Made | Yes |
| Certificate | ISO, SGS, BV, TUV |
|---|---|
| Processing | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Material | 200 Series/300 Series/400series |
| Width | 10-2000mm |
| Payment Term | T/T, L/C |
| Product | SUS 316 316L Stainless Steel Coil Double Layer Coil For Coffee Dispatcher |
|---|---|
| Grade | SUS 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |
| Product | Hot Rolled Cold Rolled 301 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 301 201 304 304L 410 420 430 321 316 316L Etc |
| Surface | Mirror Finish, Hair Line, BA 2B Finish |
| Technique | Hot Rolled Cold Rolled |
| Standard | AISI, ASTM |