| Product | 201 316l 316 304l 304 321 410 420 430 Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | 201 304 304L 316 316L 310s 2205 2507 904l Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
|---|---|
| Grade | 201,202,301,303,304,304L,305,316,316L,321 |
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Product | SS201 SS301 SS303 SS304 SS304L SS309S SS310S SS317 SS316 SS316L Stainless Steel Wire For Making Rope Pulley |
| Grade | 201,202,301,303,304,304L,305,316,316L,321 |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Sectional Dimension | 0.05mm-25mm |
|---|---|
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Product | SS201 SS301 SS303 SS304 SS304L SS309S SS310S SS317 SS316 SS316L Stainless Steel Wire For Making Rope Pulley |
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | 304 304L 316 316L 310S 410 430 201 Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | 304 304L Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Standard | ASTM DIN JIS GB |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| C | Max 0.08% |
| Cr | 18%-20% |
| Product | 201 316l 316 304l 304 321 410 420 430 Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Shape | Stainless Steel Seamless Pipe, DIN17456 DIN 17458 EN 10216-5 1/2,EN 10204-3.1B 1.4571. 1.4404, 1.4301, 1.4306, 1.430 |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Type | Weld Seamless |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | 316 316L Cold Rolled Hot Rolled Stainless Steel Sheet Plate |
|---|---|
| C | Max 0.08% 0.035% |
| Cr | 16%-18% |
| Ni | 10%-14% |
| Thickness | 0.3mm ~ 6mm |