| Type | Welded, Seamless |
|---|---|
| Product | 304 Stainless Steel Seamless Pipe Stainless Steel Seamless Tubing |
| Grade | 201 304 304L 316 316L 321 310S 430 2205 |
| Surface | Mill Or Bright |
| Shape | Round Square Pipe |
| Product | Manufacturers Sell 201 304 Prime Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Standard | ASTM A312 & A554 |
| Grade | 304 316L 321 310S 430 2205 |
| Surface | Mill Or Bright |
| Technique | Cold Drawn |
| Product | SS 446 2205 Duplex Stainless Steel Seamless Tube Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB,JIS |
| Grade | 200 Series: 201, 202,200Gu, 201Gu,301, 302, 303, 303Gu, 304, 304L, 304Gu,309, 316, 316L, 310, 310S, 316Ti, 316N,317,317L,321,347,347H ,410,416,420,430,904L |
| Surface | 2B/BA/6K/4K/8K/ MIRROR/NO.4/HL/ Polish/NO.1 |
| Technique | Cold Rolled |
| Product | 316 316L 347 Stainless Steel Tubing , Paint Surface Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | 304 304L 316 316L Stainless Steel Spring Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | 410 Stainless Steel Wire Food Grade 0.07mm 0.13mm 0.15mm 0.7mm |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 304 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Product | 316 316L 347 Stainless Steel Industrial Welded Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | 2205 Duplex Stainless Steel Seamless Tubes Used For Wet Runoff Electric Precipitators |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | 316 316l Stainless Steel Round Tubing SS Seamless Pipes |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | ASTM A269 A312 A213 316L Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |