| Product | 37Mn 34Mn2V 30CrMo 35CrMo Seamless Steel Tubes High Pressure Vessels Gas Cylinders |
|---|---|
| Standard | ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
| Grade | 37Mn 34Mn2V 30CrMo 35CrMo STH11 STH12 STH21 STH22 |
| Thickness | 2 - 20 Mm |
| Outer Diameter | 20 - 610 Mm |
| Product | 410 Stainless Steel Wire Food Grade 0.07mm 0.13mm 0.15mm 0.7mm |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 304 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Product | 304 304L 316 316L 321 310S 410 420 430 Cold Drawn Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | 201 304 304L 316 316L Stainless Steel Wire Hydrogen Steel Wire Rod Custom |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN ASTM A 313, EN 10270-3, JIS G4314, BS 2056 & DIN 17224 |
| Grade | 304 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Product | 316 316L 316Ti 310S 321 Stainless Steel Coil Tubing |
|---|---|
| Standard | ASTM A312, ASTM A213, ASTM A249, ASTM A554 |
| Grade | 201 304 304L 316 316L 321 310S 430 2205 |
| Surface | Mill Or Bright |
| Technique | Cold Drawn Hot Roll |
| Product | Stainless Steel Wire Rod 201 304 304L 316 316L 410 420 430 |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | SUS 301 201 304 316 316L 410 420 430 Stainless Steel Wire For Making Rope Pulley |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | 201 304 304L 316 316L 430 Thin Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | High Quality SS 201 304 316 316L 410 Stainless Steel Wire Piano Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |
| Product | High Quality 201 410 304 Stainless Steel Wire Factory Direct Sale |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Application | Welding Wire, Spring Wire, Binding Wire |