| Material | Incoloy 800HT UNS N08811 1.4959 Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Incoloy 925 N08925 Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Monel400 MonelK500 Alloy Plate Alloy Rod Monel400 Alloy Bar |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Product | 304L Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM A240/A240M-14 |
| Grade | 304L 304 |
| Delivery | Cold Rolled |
| Surface | 2B, BA, No.4, HL, Mirror |
| Product | 316L Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 200series,300series,400series .etc |
| Delivery | Cold Rolled |
| Surface | 2B, BA, No.4, HL, Mirror |
| Product | 201 304 316 316L Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 200series,300series,400series .etc |
| Delivery | Cold Rolled |
| Surface | 2B, BA, No.4, HL, Mirror |
| Product | Aisi 304 310s 316 321 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 200series,300series,400series .etc |
| Technique | Hot Rolled,cold Rolled |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Product | Aisi 316L 2b Stainless Steel Sheet Plate 316 304 201 |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 200series,300series,400series .etc |
| Delivery | Cold Rolled |
| Surface | 2B, BA, No.4, HL, Mirror |
| Product | Aisi 316L 316 304 201 Stainless Steel Plate Sheet Coil |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 200series,300series,400series .etc |
| Technique | Hot Rolled,cold Rolled |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Product | 304 310s 316 321 Cold Rolled Stainless Steel Plate Sheet Baosteel |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 200series,300series,400series .etc |
| Technique | Hot Rolled,cold Rolled |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |