| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Standard | JIS, ASTM A240 A666 |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Certificate | Ce, BIS, KS, JIS, ISO9001 |
| Grade | 300 Series |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Thickness | 0.02MM-20MM |
| Standard | JIS, ASTM A240 A666 |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Certificate | Ce, BIS, SABS, JIS, GS, ISO9001 |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Standard | JIS, ASTM A240 A666 |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Certificate | Ce, BIS, SABS, KS, JIS, ISO9001 |
| Grade | 300 Series |
| Grade | Inconel 600 601 617 625 690 713 718 800 925 926, Nickel Base Alloy 600 601 617 625 718 X-750 800 800H 900 925 926 |
|---|---|
| Steel Grade | Inconel 100/600/601617/625/690/713/718 |
| Tolerance | ±1% |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Application | Structural Steel Bar |
| Steel Grade | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Application | Structural Steel Bar |
| Standard | AiSi, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Technique | Cold Drawn |
| Material | Inconel Alloy 600 Round Bar |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Hastelloy C22 N06022 2.4819 B N10001 C276 C C2000 C4 B3 B2 X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Nickel Alloy 625 Pipe For Marine Engineering Oil & Gas |
|---|---|
| Type | Nickel Alloy Plate Sheet |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Copper Nickel Alloy Monel 400 |
|---|---|
| Type | Nickel Bar |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | ISO 9001 |
| Material | Nickel Copper Alloy K-500 Wire Rod |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |