| Coil Id | 400mm Or 610mm |
|---|---|
| Protection | PVC Protecting Film Available |
| Grade | 304 201 202 301 304 304L 316 316L 321 310S 2205 2507 |
| Sample | Sample Freely |
| Application | Construction, Automotive, Kitchenware |
| Material | Hastelloy B N10001 C276 Hastelloy C N06455 2.4610 C2000 C22 C4 B3 B2 X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Incoloy840 Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Standard | JIS, ASTM A240 A666 |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Certificate | API , Ce, BIS, JIS, ISO9001 |
| Grade | 300 Series |
| Grade | B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30, B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| Steel Grade | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| Tolerance | ±1% |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Application | Structural Steel Bar |
| Material | Inconel 713 600 601 617 625 690 718 Nickel-Based Alloy Steel Bar Wire Plate Coil Pipe |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| City Of Warehouse | Wuxi, Jiangsu Province |
|---|---|
| Grade | 304 201 202 301 304 304L 316 316L 321 310S 2205 2507 |
| Custom Made | Yes |
| Coil Id | 10mm Or2500mm |
| Tensilestrength | 520-750 MPa |
| Material | Monel K-500 Alloy K-500 Alloy Steel Plate Alloy Steel Bar Alloy Steel Pipe Alloy Steel Wire |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Alloy Steel Incoloy 901 Incoloy 925 Incoloy 926 Alloy Steel Plate Bar Pipe Wire |
|---|---|
| Type | Nickel Alloy Pipe Steel Bar Steel Plate |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Hastelloy B3 N10675 2.4600 C276 C C2000 C22 C4 B X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |