| Material | Alloy31 N08031 Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Grade | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30, B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| Steel Grade | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| Tolerance | ±5% |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Application | Structural Steel Bar |
| Product | Aircraft Grade Aluminum Rod 6063 6061 Aluminum Round Bar Price |
|---|---|
| Standard | ASTM,JIS,GB |
| Material | Aluminum Alloy |
| Surface | Mill Finish, Polished |
| Type | Round, Hexagon, Square, Etc |
| Product | Stainless Steel Pipe 201 304 304L 316 316L 310S 321 2205 317L 904L |
|---|---|
| Standard | ASTM A312 & A554 |
| Grade | 304 316L 321 310S 430 2205 |
| Surface | Mill Or Bright |
| Technique | Cold Drawn |
| Product | 316 Stainless Steel Round Tubing SS Seamless Pipes |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | Stainless Coil Tubing Exw Seamless ASTM A269 TP304 316L Surface BA Finish Cold Rolled |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Grade | 304 |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled |
| Product | 1/8" OD SS Hydraulic Control Line Tubing Capillary Tubes |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Grade | 304 321 316 316L 304L 2205 2507 |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled |
| Product | T2 Copper Round Rod 16mm Square Copper Bar C12000 Copper Flat Bar Bending |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI,EN,BS,JIS,GB |
| Material | Pure Copper |
| Surface | Mill Finish, Polished |
| Type | Round, Hexagon, Square, Etc |
| Product | Pancake Coil Copper Pipe |
|---|---|
| Specification | Customized |
| Outer Diameter | 2mm-900mm |
| Thickness | 0.5mm-50mm |
| Length | 1-12m |
| Product Name | 1070 Aluminum Sheet ; |
|---|---|
| Thincness | 0.5mm;2mm;3.0mm; |
| Material | Aluminum |
| Weight | As Request |
| Width | 600mm-1650mm |