| Product | Pancake Coil Copper Pipe |
|---|---|
| Specification | Customized |
| Outer Diameter | 2mm-900mm |
| Thickness | 0.5mm-50mm |
| Length | 1-12m |
| Product | Aluminium Tube |
|---|---|
| Shape | Round,Square,Rectangular,etc |
| Grade | 1000 Series |
| Surface | Anodized,Brushed,Mill Finished,etc |
| Outer Diameter | Up To 600mm |
| Product | Ancake Coil Cooper Pipe, Straight Cooper Pipe And Capillary Tube |
|---|---|
| Specification | Customized |
| Outer Diameter | 1mm~914mm |
| Thickness | 0.5mm-80mm |
| Length | 1-12m |
| Product | Pancake Coil Copper Pipe |
|---|---|
| Specification | Customized |
| Outer Diameter | 1mm~40mm |
| Thickness | 0.5mm-5mm |
| Length | 3m-30m |
| Product | Aluminum Alloy Wire, Aluminum Wire |
|---|---|
| Wire Gauge | 0.12mm-5mm |
| Surface | Color Coated |
| Application | Aircraft, Transport Vechicles, Vessel |
| Certificate | ROHS/ISO9001/ISO14001/GB |
| Product | Primary Aluminum Sheet 1100 1060 1050 |
|---|---|
| Standard | GB/T,EN,ASTM |
| Grade | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series |
| Surface | Coated |
| Temper | O-H112, O H12 H22 H14 H24 |
| Product | Cold Rolled Annealed Aluminium Foil Coil Manufacturers In China With Low Price |
|---|---|
| Standard | GB/T,EN,ASTM |
| Grade | 1000 Series,1235 1100 1145 1060/1070/ 3003/8011 |
| Surface | Coated |
| Temper | O-H112, O H12 H22 H14 H24 |
| Product | The Copper Wire Silver-plated Copper Wire Solid Copper Clad Aluminium CCA Twisted Electric Wire |
|---|---|
| Standard | IEC, NEMA,GB ,SGS,ISO |
| Surface | Color Coated |
| Application | Electric Cable,Heating, Motor,transformer,Generator,Welding Machine |
| Certificate | ROHS/ISO9001/ISO14001 |
| Product | Aluminum Round Bar 1050 1060 1070 1100 3003 3004 5052 5005 5083 5754 Full Grades |
|---|---|
| Standard | ASTM,JIS,GB |
| Material | Aluminum Alloy |
| Surface | Mill Finish, Polished |
| Type | Round, Hexagon, Square, Etc |
| Product | Aluminium Alloy Sheet Plate AA 5083 H111 H112 H116 H321 |
|---|---|
| Standard | GB/T,EN,ASTM JIS |
| Grade | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series |
| Surface | Coated |
| Temper | O-H112, O H12 H22 H14 H24 |