| Product | Stainless Steel Tube 316 |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Grade | 200/300/400/900 Series |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | 310S Stainless Steel Bright Round Bar/steel Rods |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, GB, JIS, SUS |
| Grade | 200series 300series 400series ANSI 304 304L |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| Type | Round, Hexagon, Square, Flat, Etc |
| Product | Hot Sale Austenitic 317L 317Stainless Steel Round |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, GB, JIS, SUS |
| Grade | 200series 300series 400series ANSI 304 304L |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| Type | Round, Hexagon, Square, Flat, Etc |
| Product | 304 309S Stainless Steel Pipe Price List Decorative Use Justified Price |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 309S 304 304L 316 316L 321 310S 2205 2507 904L |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Product | Stainless Steel Round Tube 304 |
|---|---|
| Standard | ASTM A312 & A554 |
| Grade | 304 316L |
| Surface | Mill Or Bright |
| C | Max 0.08% |
| Product | POSCO Brand 409L Stainless Steel Sheet 0.5-3.0mm 2B Finished SS 409L Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM AISI GB DIN JIS EN |
| Surface | 2B BA NO.4 Mirror 8K 2D |
| Technology | Cold Rolled Hot Rolled |
| Thickness | 0.3mm ~ 6mm |
| Product | Stainless Coil Tubing Exw Seamless ASTM A269 TP304 316L Surface BA Finish Cold Rolled |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Grade | 304 |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled |
| Material | HastelloyX UNS NO6002 |
|---|---|
| Product Name | HastelloyX UNS NO6002 Nickel Alloy Steel Bar Alloy Steel Pipe Alloy Steel Plate |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | ISO 9001 |
| Material | Incoloy020 Alloy20 No8020 2.4660 Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | High Quality HastelloyX Hastelloy X Uns N06002 .2.4665 Nc22fed Gh3536 |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |