| Material | Nickel Copper Alloy K-500 Wire Rod |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Inconel Inconel600 GH600 GH3600 Nickel Base Superalloy Customzied Dimensions |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Alloy Steel Metal Incoloy A-286 Fe-25ni-15 Cr Superalloy Alloy Steel Plate Pipe |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Plate Pipe Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Alloy Steel Incoloy X-750 Alloy Steel Plate Bar Pipe Wire |
|---|---|
| Type | Nickel Alloy Pipe Steel Bar Steel Plate |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Hastelloy C22 N06022 2.4819 B N10001 C276 C C2000 C4 B3 B2 X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | X-750 GH4145 USN N07750 2.4669 Nickel-Based Alloy Steel Bar Wire Plate Coil Pipe |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Lenght | 1-12m, Or As Requirement |
|---|---|
| Temperature Resistance | Up To 870°C (depending On Grade) |
| Surface | Black, Bright, Polished |
| Products | Stainless Steel Pipe |
| Visit Our Factory | Welcome |
| Steel Grade | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Application | Structural Steel Bar |
| Standard | AiSi, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Technique | Cold Drawn |
| Material Grade | 317L, 321 |
|---|---|
| Lenght | 1-12m, Or As Requirement |
| Length | 6 Meters, 12 Meters, Or Customized |
| Tensile Strength | 515 MPa (typical For 304 Grade) |
| Description | Stainless Steel Tube |
| Steel Grade | Inconel 600 601 617 625 713 718 X-750 |
|---|---|
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Application | Structural Steel Bar |
| Standard | AiSi, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Technique | Hot Rolled |