| Product | 2B/BA Finish 430 Stainless Steel Strip Coil Prices Best Quality For Construction |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 430 201 301 304 304L 316 316L 321 310 310S 410 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K Finish |
| Material | TISCO JISCO BAOSTEEL |
| Width | 500-3000mm |
|---|---|
| Tolerance | ±0.02mm |
| Application | Construction/ Decoration/ Industry |
| Payment Term | T/T, L/C, Western Union |
| Surface | 2B/ BA/ No.1/ No.4/ 8K/ HL/ Mirror |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Length | 1000-12000mm |
| Surface | 2B/ BA/ No.1/ No.4/ 8K/ HL/ Mirror |
| Package | Standard Export Package |
| Shape | Plate Sheet |
| MOQ | 1 Ton |
|---|---|
| Application | Construction/ Decoration/ Industry |
| Certificate | ISO9001/SGS/BV |
| Surface | 2B/ BA/ No.1/ No.4/ 8K/ HL/ Mirror |
| Payment Term | T/T, L/C, Western Union |
| Product | High Quality Polished 2B BA NO.1 201 304 301 321 316 Stainless Steel Coil Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | Stainless Steel Plate 304 304L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Surface Finish | 2B/BA/HAIRLINE/8K/NO.4/etched/satin |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, JIS |
| Grade | 201/304/304L/321/316/316L/309/309S/310S/904L |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Product | Aisi 316l 2b Hot Rolled Stainless Steel Plate 201 304 304l 316 |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | Stainless Steel Plate SUS304L |
|---|---|
| Standard | JIS G4304: 2012 |
| Grade | SUS304L,SUS316, SUS316Ti, SUS321,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS G 4304: 2012 |
| Grade | SUS316,SUS316L, SUS316Ti, SUS321,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |