| Grade | B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30, B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| Steel Grade | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| Tolerance | ±1% |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Application | Structural Steel Bar |
| Material | Nimonic80 N07080 Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Application | Chemical Industry, Industry,ornament |
| Surface | 2B, BA,4K, 8K, No.1, No.4,HL,brush,polish,bright |
| Name | Nimonic80A N07080 GH80A Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Nickel Strip, Sheet,rod,plate,pipe,bar,tube,wire,seamless Steel Pipe,seamless Pipe |
| Grade | Nickel Base Alloy Nimonic 80a Gh4080 Gh80a |
| Material | Inconel,incoloy,monel,PH Steel,duplex,super Austenite,hastelloy |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Nickel Base Alloy Steel Metal Incoloy926 N08926 1.4529 00Cr17Ni13Mo3 Alloy Steel Plate Pipe |
|---|---|
| Type | Nickel Bar Plate Pipe Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Hastelloy C-276 N10276 2.4819 C22 N06022 2.4819 B N10001 C276 C C2000 C4 B3 B2 X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Inconel 713 600 601 617 625 690 718 Nickel-Based Alloy Steel Bar Wire Plate Coil Pipe |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS DIN ASTM GB |
| Grade | SUS304,SUS316L, SUS316Ti, SUS321,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Standard | JIS, ASTM A240 A666 |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Certificate | Ce, BIS, SABS, JIS, ISO9001 |
| Grade | 300 Series |
| Steel Grade | 301, 310S, 410, 316Ti, 316L, 441, 316, 420J1, 321, 347, 430, 309S, 304, 409L, 420J2, 304L, 904L, 444, 317L |
|---|---|
| Surface Finish | 2B |
| Technique | Cold Rolled |
| Tolerance | ±1% |
| Width | 5~200mm |
| Grade | 600 601 617 625 X-750 800 800H 900 925 926, Nickel Base Alloy 600 601 617 625 718 X-750 800 800H 900 925 926 |
|---|---|
| Steel Grade | Inconel 100/600/601617/625/690/713/718 |
| Tolerance | ±1% |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Application | Structural Steel Bar |