| Product | 201 304 304L 316 316L 410 430 Stainless Steel Electrolytic Bright Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 201 304, 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Product | AISI 316 SUS 201 202 304,304L,316L, 321,430 Pickled Stainless Steel Square Rod Bar |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, GB, JIS, SUS |
| Grade | 200series 300series 400series ANSI 304 304L |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| Type | Round, Hexagon, Square, Flat, Etc |
| Product | Buy Direct From China Factory Piano Stainless Steel Wire 304 304L 316 316L |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN ASTM A 313, EN 10270-3, JIS G4314, BS 2056 & DIN 17224 |
| Grade | 304 304L 316 316L 410 420 430 |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| Application | Industrial, Building |
| Type | Welded, Seamless |
|---|---|
| Product | Stainless Steel Pipe (316L 304L 316ln 310S 316ti 347H 310moln 1.4835 1.4845 1.4404 1.4301 1.4571) |
| Grade | 304 304L 316 316L 321 310S 2205 |
| Surface | Pickled Or Bright |
| Shape | Round Or Square |
| Product | Stainless Steel Bar 304 |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| C | Max 0.08% |
| Cr | 18%-20% |
| Product | Stainless Steel Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | 304, 316L |
| Surface | Surface Is Uniform And Beautiful, With Linear Stability. |
| C | Max 0.08% / 0.035% |
| Product | 310 Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB,JIS |
| Grade | 200 Series: 201, 202,200Gu, 201Gu,301, 302, 303, 303Gu, 304, 304L, 304Gu,309, 316, 316L, 310, 310S, 316Ti, 316N,317,317L,321,347,347H ,410,416,420,430,904L |
| Surface | 2B/BA/6K/4K/8K/ MIRROR/NO.4/HL/ Polish/NO.1 |
| C | Max 0.25% |
| Product Name | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM A312 A213 A249 |
| Surface | Mill Finish, Polished |
| Thickness | 3mm ~ 60mm |
| OD | 6mm ~ 4800mm |
| Product | 410 420 430 Stainless Steel Tube Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Grade | 200/300/400/900 Series |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | Super Duplex ASTM 2205 Seamless Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB,JIS |
| Grade | 200 Series: 201, 202, 200Gu, 201Gu,301, 302, 303, 303Gu, 304, 304L, 304Gu,309, 316, 316L, 310, 310S, 316Ti, 316N,317,317L,321,347,347H ,410,416,420,430,904L |
| Surface | 2B/BA/6K/4K/8K/ MIRROR/NO.4/HL/ Polish/NO.1 |
| Technique | Cold Rolled |