| Product | 201 304 321 316l 2B Finish Cold Rolled Stainless Steel Plate Good Quality |
|---|---|
| Standard | ASTM A240-14 |
| Grade | 321 304 301 304 316 304L 316L 310S 317 317L 904L 2205 |
| Surface | BA 2B NO.1 NO.3 NO.4 8K HL 2D 1D |
| Material | 200 Series 300 Series 400series |
| Product | AISI 416 405 430F 439 446 434 409 409L 442 Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 400Series 300Series.200series.monel Series Inconel Hastelloy Series |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| Material | BAOSTEEL, JISCO, TISCO, Etc. |
| Product | 17-4PH 17-7PH 15-5PH Prime Hot Rolled Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 300Series.200series,400size,600size.monel Series Inconel Hastelloy Series |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| Material | BAOSTEEL, JISCO, TISCO, Etc. |
| Product | Stainless Steel Embossed Tube 316 304 304L 316L 430 201 |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 347 309S 304 304L 316 316L 316Ti 321 310S 410 430 2205 2507 904L |
| Surface | 180G,320G,400G Satin/Hairline, 500G,600G Mirror Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Product | 201 301 304 304L 316 316L 321 410 430 2205 2507 310S Stainless Steel Embossed Tube |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 347 309S 304 304L 316 316L 316Ti 321 310S 410 430 2205 2507 904L |
| Polish | Bright Or Mirror,Satin, Hairline, |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Product | 201 301 304 304L 316 316L 321 410 430 China Cheap Price Stainless Steel Slotted Pipes Tubes |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 347 309S 304 304L 316 316L 316Ti 321 310S 410 430 2205 2507 904L |
| Satin Finish | 180#/240#/320#/400# |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Product | ASTM A269 1/4" 3/8" 316L Stainless Steel Coil Tube |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Grade | 304 304L 316 316L 321 310S 2205 2507 |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled |
| Product | 316 316l 310 310s 321 304 Stainless Steel Pipes Tube |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Grade | 347 309S 304 304L 316 316L 316Ti 321 310S 410 430 2205 2507 904L |
| Satin Finish | 180#/240#/320#/400# |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Material Grade | 317L, 321 2205 2507 904L 254SMO |
|---|---|
| Products | Stainless Steel Pipe |
| Lenght | 1-12m, Or As Requirement |
| Weldability | Good |
| Description | Stainless Steel Tube |
| Product | Stainless Steel Plate 316 |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 / A240M - 14 |
| Grade | 316, 316L, 316Ti, 321, 310S,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |