| Product | Stainless Steel Plate 310S |
|---|---|
| Standard | JIS G 4304: 2012 |
| Grade | SUS310,SUS310S,SUS316,SUS316L, SUS316Ti, SUS321,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Plate 2205 |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 / A240M - 14 |
| Grade | 2205, 316Ti, 904L, 316L, 321, 310S,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Plate 410 |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 JIS G4304 |
| Grade | 410, 316L, 2205, 316Ti, 321, 310S,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | 1D, No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 JIS G4304 |
| Grade | 309S, 316L, 2205, 316Ti, 321, 310S,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Grade | 200 Series,300 Series,400 Series 600 Series |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-6000mm |
| Thickness | 0.03-3mm |
| Width | 600-1550mm |
| Grade | 200 Series,300 Series,400 Series 600 Series |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-6000mm |
| Thickness | 0.03-3mm |
| Width | 600-1550mm |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS G 4304: 2012 |
| Grade | SUS316L, SUS316Ti, SUS321,SUS310S,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Brushed, Matt |
| Stock | Stock |
|---|---|
| City Of Warehouse | Wuxi, Jiangsu Province |
| Price Terms | Fob CFR CIF |
| Application | Construction, Automotive, Kitchenware |
| Custom Made | Yes |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Steel Grade | 200 300 400 600 Series |
| Similar Grade | 304L 316L 321 |
| Products | Stainless Steel Pipe |
| Surface | Black, Bright, Polished |
| Product | Stainless Steel Profile |
|---|---|
| Standard | GB ,ASTM,JIS,BS,DIN,UNI Etc. |
| Grade | 200 Series, 300 Series, 400 Series |
| Application | Construction |
| Technique | Cold Drawn, Cold Rolled, Hot Rolled |