| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS G 4304: 2012 |
| Grade | SUS316L, SUS316Ti, SUS321,SUS310S,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Brushed, Matt |
| Grade | 301 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-2000mm |
| Thickness | 0.15-3mm |
| Width | 1.5-1219mm |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | JIS G 4304 G4305 - 2012 |
| Grade | SUS321,SUS316L, SUS316Ti, SUS310S,etc. |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Thickness | 3~200mm |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 JIS G4304 |
| Grade | SUS420,SUS304,SUS316L, SUS316Ti, SUS321,etc. |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 304 304L 316 316L 321 310 310S 430 |
| Surface | 2B Finish |
| C | Max 0.08% |
| Cr | 18%-20% |
| Product | Stainless Steel Channel Bar |
|---|---|
| Standard | ASTM A276, JIS G4303, JIS G4311, DIN 1654-5,DIN 17440,GB/T 1220 |
| Material | 201,202,301,304,etc |
| Surface | Pickled, Polishing, Blasting, Etc |
| Type | Channel Round Angle Square Flat Bar |
| Product | Stainless Steel Channel Bar |
|---|---|
| Standard | ASTM A276, A484, A479, A580, A582, JIS G4303, JIS G4311, DIN 1654-5,DIN 17440,GB/T 1220 |
| Material | 201,202,301,304,309S,310S,316,316L,410,420,430,etc |
| Surface | Pickled, Polishing, Blasting, Etc |
| Type | Channel Round Angle Square Flat Bar |
| Product | Stainless Steel Channel Bar |
|---|---|
| Standard | ASTM A276, A484, A479, A580, A582, JIS G4303, JIS G4311, DIN 1654-5,DIN 17440,GB/T 1220 |
| Material | 201,202,301,304,309S,310S,316,316L,410,420,430,etc |
| Surface | Pickled, Polishing, Blasting, Etc |
| Type | Channel Round Angle Square Flat Bar |
| Product | Stainless Steel Channel Bar |
|---|---|
| Standard | ASTM A276, A484, A479, A580, A582, JIS G4303, JIS G4311, DIN 1654-5,DIN 17440,GB/T 1220 |
| Material | 201,202,301,304,309S,310S,316,316L,410,420,430,etc |
| Surface | Pickled, Polishing, Blasting, Etc |
| Type | Channel Round Angle Square Flat Bar |
| Product | Stainless Steel Profile |
|---|---|
| Standard | GB ,ASTM,JIS,BS,DIN,UNI Etc. |
| Grade | 200 Series, 300 Series, 400 Series |
| Application | Construction |
| Technique | Cold Drawn, Cold Rolled, Hot Rolled |