| Shape | Round.square.Rectangle |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Type | Weld Seamless |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Shape | 439 Stainless Steel Tubing Sus 439 Stainless Seel Tube 439 Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Type | Weld Seamless |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Application | Chemical,water Pipeline System,Industry |
|---|---|
| Product | 316 316L Stainless Steel Pipe For Metal Tools |
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Product | 316 316L 316Ti 310S 321 Stainless Steel Coil Tubing |
|---|---|
| Standard | ASTM A312, ASTM A213, ASTM A249, ASTM A554 |
| Grade | 201 304 304L 316 316L 321 310S 430 2205 |
| Surface | Mill Or Bright |
| Technique | Cold Drawn Hot Roll |
| Product | 316 316L 347 Stainless Steel Industrial Welded Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled 180G,320G,400G Satin/Hairline, 500G,600G Mirror Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | Astm A240 316l Stainless Steel Plate 1219mm 1500mm 2000mm Width |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| Surface Finish | 2B/BA/HAIRLINE/8K/NO.4/etched/satin |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Application | Chemical,water Pipeline System,Industry |
|---|---|
| Product | 316 316L Stainless Steel Pipe For Metal Tools |
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Product | 430 409 446 410 420 Precision Stainless Steel Seamless Tube Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB,JIS |
| Grade | 200 Series: 201, 202,200Gu, 201Gu,301, 302, 303, 303Gu, 304, 304L, 304Gu,309, 316, 316L, 310, 310S, 316Ti, 316N,317,317L,321,347,347H ,410,416,420,430,904L |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | Stainless Coil Tubing Exw Seamless ASTM A269 TP304 316L Surface BA Finish Cold Rolled |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Grade | 304 |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled |
| Product | 304 304L 316 316L 321 310S Stainless Steel Hexagon Bar |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, GB, JIS, SUS |
| Grade | 200series 300series 400series ANSI 304 304L |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| Type | Round, Hexagon, Square, Flat, Etc |