| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Steel Grade | 301L, S30815, 301, 304N, 310S |
| Surface Finish | 2B |
| Thickness | 0.1-180mm |
| Tolerance | ±1% |
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Steel Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B,SB,HL,NO.1,NO.4,6K,8K |
| Thickness | 0.8 |
| Tolerance | ±1% |
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Standard | AiSi |
| Width | 400mm |
| Length | Customer's Requirement |
| Technique | Cold Rolled, Cold Rolled, Cold Drawn, Hot Rolled, |
| Material | Hastelloy C276 C C2000 C22 C4 B B3 X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Nimonic90 GH90 Nickel-based Superalloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire |
| Grade | Nimonic 90 Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Incoloy 330 N08830 Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy 600 601 617 625 718 X-750 800 800H 900 925 926 |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Alloy 28 1.4563 N08028 Nickel Base Alloy Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Hastelloy B2 N10665 2.4617 C276 C C2000 C22 C4 B X Alloy Round Bar Pipe Plate Wire Coil |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Product | Hot Sell Bright MIG Welding ERNi-1 Wire |
|---|---|
| Standard | GB , JIS, ASTM , AISI , DIN |
| Grade | ERNiCrMo-3,ERNiCrMo-4,ERNiCrMo-13,ERNiCrFe-3,ERNiCrFe-7,ERNiCr-3,ERNiCr-7,ERNiCu-7,ERNi-1, ER70S-6. |
| Surface | Uniform And Beautiful, With Linear Stability.bright, Pickled, Black |
| Craft | Cold Drawn And Annealed |
| Product | ASTM A312 SS 304 Pipe Mill 180 HL Finish 6 Meter Length For Machinery Decoration |
|---|---|
| Standard | ASTM A312 |
| Grade | 304 |
| Surface | Mill Finish, 180 HL Finish And 320 No.4 Polished |
| C | Max 0.08% |