| Product | 304, 316L, 321, 310S Stainless Steel Tube |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, GB, JIS |
| Grade | 200/300/400/900 Series |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Product | 0.4mm 0.5mm AISI 1.4301 Astm A240 Tp 316l 304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 304 |
| Surface Finish | 2B/BA/HAIRLINE/8K/NO.4/etched/satin |
| Technique | Cold Rolled Hot Rolled |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Product | 2205 Duplex Stainless Steel Seamless Tubes Used For Wet Runoff Electric Precipitators |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Surface | Pickled And Bright Polished Finish |
| Shape | Round.square.Rectangle |
| Thickness | 0.5mm ~ 80mm |
| Product | 0.4mm 0.5mm AISI 1.4301 Astm A240 Tp 316l 304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | 0.4mm 0.5mm AISI 1.4301 Astm A240 Tp 316l 304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Type | Welded, Seamless |
|---|---|
| Product | 304 304L Seamless And Welded Pipe |
| Grade | 304 304L 316 316L 321 310S 2205 |
| Surface | Pickled Or Bright |
| Shape | Round Or Square |
| Product | 1.4021 SUS 201 304 Stainless Steel Cold-drawn Hexagonal Rod Bar Supplier |
|---|---|
| Standard | AISI, ASTM, DIN, GB, JIS, SUS ASTM A276 |
| Grade | 200series 300series 400series |
| Surface | Pickled, Bright Polished, Grind Finish, |
| Type | Round, Hexagon, Square, Flat, Etc |
| Product | 304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Certification | ISO SGS BV CE |
| Surface | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
| Price Term | CIF CFR FOB |
| Product | Stainless Steel Sheet 304 |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 |
| C | Max 0.08% |
| Cr | 18%-20% |
| Ni | 8%-10% |