| Product | 904 L N08904 1.4539 Super Duplex Stainless Steel Tube Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM JIS EN GB |
| Grade | 904 L N08904 1.4539 |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | 254SMo S31254 F44 1.4547 Super Duplex Stainless Steel Pipe Tube |
|---|---|
| Standard | ASTM JIS EN GB |
| Grade | 254SMO S31254, F44, 1.4547 |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Product | S32750 2507 F53 1.4410 Super Duplex Stainless Steel Tube Pipe |
|---|---|
| Standard | ASTM JIS EN GB |
| Grade | S32750 2507 F53 1.4410 |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Grade | 430 410 304 316 321 310 309s Stainless Steel Sheets Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-15000mm |
| Thickness | 0.15-3mm |
| Width | 1.5-1219mm |
| Grade | 430 410 304 316 321 310 309s Stainless Steel Sheets Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | AISI, JIS |
| Length | 300-15000mm |
| Thickness | 0.15-3mm |
| Width | 1.5-1219mm |
| Grade | 304 201 202 301 304 304L 316 316L 321 310S 2205 2507 |
|---|---|
| Protection | PVC Protecting Film Available |
| Technic | Cold Rolled/Hot Rolled |
| Tolerance | ±1% |
| Sample | Sample Freely |
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Steel Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B/2D/BA/NO.1 |
| Thickness | 0.6mm |
| Tolerance | ±1% |
| Product | SUS 304L 304 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM A240/A240M-14 |
| Grade | 304 304L 316 316L 310 201 |
| Delivery | Cold Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | 2B, HL, No.4, Decorative |
| Product | 430 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Standard | ASTM A240 JIS G4304 |
| Grade | SUS 410 420 430 |
| Delivery | Hot Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | No.1, HL, No.4, Sand Blasting |
| Material | Hastelloy C-276 N10276 |
|---|---|
| Product Name | N10276 2.4819 Hastelloy C-276 Welded Seamless Pipe Tube Price |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | ISO 9001 |