| Material | Hastelloy C-276 N10276 |
|---|---|
| Product Name | Hot High Quality Nickel Special Alloy Hastelloy C-276 N10276 Sheet Plate |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | ISO 9001 |
| Product Name | Hot-rolled Industrial Bar And Wire Q195 Q235 Q345 Metal Products |
|---|---|
| Grade | Q195 Q235 Q345 45~70# |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | ISO 9001 |
| Type | Round Square Hexagonal Angle Steel |
| Material | Alloy Steel Incoloy 617 Alloy Steel Plate Bar Pipe Wire |
|---|---|
| Type | Nickel Alloy Pipe Steel Bar Steel Plate |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Material | Alloy Steel Inoconel 725 Alloy Steel Plate Bar Pipe Wire |
|---|---|
| Type | Nickel Alloy Pipe Steel Bar Steel Plate |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet Strip Pipe Wrie Bar Ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Product | 304 304L Cold Rolled Brushed BA 2B Mirror Stainless Steel Plate Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM A240/A240M-14 |
| Grade | 304 304L 316 316L 310 201 321 301 310S 2205 2507 904L 410 420 430 |
| Delivery | Cold Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | 2B, HL, No.4, Decorative |
| Product | Stainless Steel 410 309s 310s 316L Plate 304 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Standard | ASTM A240/A240M-14 |
| Grade | 304 304L 316 316L 310 201 321 301 310S 2205 2507 904L 410 420 430 |
| Delivery | Cold Rolled, Annealed And Pickled |
| Surface | 2B, BA,HL, No.4, 8K,Decorative |
| Material | Inconel 713 600 601 617 625 690 718 Nickel-Based Alloy Steel Bar Wire Plate Coil Pipe |
|---|---|
| Type | Alloy Bar Tube Sheet Wire Coil |
| Grade | Nickel Base Alloy |
| Shape | Sheet/strip/pipe/wrie/bar/ect |
| Standard | UNS,DIN,ASTM ,SAE,ISO,ASME |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Thickness | 0.02mm-16mm |
| Standard | JIS, ASTM A240 A666 |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Certificate | Ce, BIS, SABS, KS, JIS, GS, ISO9001 |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Thickness | 0.02-200MM |
| Standard | ASTM, ASTM A240 A666 |
| Width | 1219mm / 1500mm / 1800mm/ 2000mm |
| Certificate | API , Ce, BIS, SABS, KS, JIS, GS, ISO9001 |
| Application | Household Appliances, Construction,auto Industry |
|---|---|
| Standard | JIS, ASTM A240/A240M-18 Or A666 Or Request |
| Width | 1219mm / 1500mm |
| Certificate | Ce, BIS, JIS, GS, ISO9001 |
| Grade | 300 Series |